Снимка: Lap.bg

В деня, в който „Левски“ официално се сбогува с мечтата за преследване на Европа чрез бараж и обяви предстоящото сбогуване със Славиша Стоянович, „сините“ се простиха и с надеждата да зарадват изстрадалите си фенове поне с успех в последния домакински мач на „Герена“ за сезона.

„Левски“ поведе на „Ботев“ Пловдив с гол на Живко Атанасов още в 4-ата мин, но в рамките на 3 минути след началото на втората част „сините“ допуснаха два гола, вкарани от Емануел Току, с които „канарчетата“ обърнаха и спечелиха с 2:1 в София.

Един от емблематичните за българския футбол клубове – Локомотив София, се завърна в елита. Голямото чакане за “железничарите&rdqu…

Това бе първи успех за „жълто-черните“ на „Герена“ от 31 г. насам. За последно „Ботев“ победи за първенство на стадион „Героги Аспарухов“ през 1997 г. с 1:0 с гол на Марин Бакалов.