Снимка: ludogorets.com

Лудогорец загуби изненадващо от Акрон Толиати в поредната си контрола от лагера в Турция. Разградчани отстъпиха на втородивизионните руснаци с 1:2. Това бе първа загуба на родния шампион под ръководството на старши треньора Валдас Дамбраускас. Той пък заложи на нетрадиционен състав, в който личаха имената и на четирима младоци – Дамян Христов, Димитър Илиев, Доминик Янков и Димитър Митков.

В 19-ата минута Доминик Янков изведе Димитър Илиев сам срещу вратаря. Последният обаче стреля право във Волков. Икоко пък направи добавка, но над вратата.

5 минути по-късно Акрон поведе. Пас на Моци бе пресечен, след което последва бърза контра по лявото крило и центрира на далечна греда, където оставеният непокрит Квеквескири не сгреши отблизо за 0:1.

В последната минута на Полувремето Жордан Икоко стреля от границата на наказателното поле, но Волков спаси.

В началото на втората част удар на Христов от малък ъгъл бе избит в корнер. Удар от наказателното поле на Доминик Янков пък премина до лявата греда.

В 62-ата минута руснаците направиха фрапантен пропуск, след като от непосредствена близост Садиков не улучи вратата.

7 минути по-късно и Делкин можеше да се разпише, но неговият удар мина над вратата.

Лудогорец изравни в 73-ата минута. Доминик Янков получи пред наказателното поле, с поемането преодоля играч на съперника, след което нанесе прецизен удар по диагонала. Топката се чукна в лявата греда и влетя в мрежата за 1:1.

120 секунди по-късно обаче руснаците отново поведоха. Артур Газданов отбеляза много красиво попадение с удар извън наказателното поле, при който топката описа непривична траектория и спря в мрежата на разградчани за 1:2.

В 88-ата минута родният тим имаше претенции за дузпа, за игра с ръка на футболист на руснаците. Главният съдия обаче не посочи бялата точка.

ЛУДОГОРЕЦ: 69. Дамян Христов, 5. Георги Терзиев, 30. Козмин Моци, 21. Драгош Григоре, 4. Сисиньо, 22. Джордан Икоко, 58. Димитър Илиев, 12. Абел Анисе, 25. Стефан Баджи, 64. Доминик Янков, 81. Димитър Митков