Снимка: Facebook – Beroe

Отборът на Берое поведе в класирането на Първа лига, след като разби Ботев Враца с 6:0 у дома в мач от четвъртия кръг на първенството.

На стадион под Аязмото възпитаниците на Димитър Димитров тотално доминираха на терена и поведоха с три гола още до почивката след две попадения на Гаюс Макута и едно на Иван Минчев. След почивката нападателят Алиун Фал също се разписа на два пъти, а Кийлан Лебон добави един гол.

Шампионът на България по футбол „Лудогорец“, който демонстрира амбиции за нещо по-значимо в Шампионската лига през тази година, загуби …

По този начин Берое вече има осем точки и излезе начело в класирането на Първа лига, докато Ботев Враца заема 11-та позиция с актив от три точки.

В другия мач от вчера Царско село и ЦСКА 1948 направиха равенство 0:0, след което тимът на Любослав Пенев продължава да не е допуснал гол от началото на сезона и заема второ място в подреждането с осем точки.
От своя страна новакът все още чака своята първа победа през кампанията, като към момента са на 10-та позиция с три точки.