Берое сътвори чутовна издънка срещу Монтана в отложен мач от XIII кръг на родния футболен елит. На стадион „Берое“ в Стара Загора, воденият от Димитър Димитров тим не успя да победи съперника си, въпреки че игра 75 минути с човек повече. Последният съдийски сигнал на двубоя прозвуча при 0:0.

Преди началото на срещата, главният съдия Ивайло Стоянов бе награден, че ръководи мач №200 в най-високото ниво на футбола у нас.

След четвърт час игра, Монтана остана с човек по-малко. Давид Кики влезе грубо с бутонките напред в краката на Джунейт Али, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Чак в 31-ата минута Берое успя да застраши вратата на съперника. Кукула засече с глава центриране отляво, но не неточно.

До края на полувремето домакините упражниха натиск, който обаче не доведе дори до голово положение.

През втората част ситуацията на терена не се промени. Старозагорци натискаха гостите, които разчитаха на контри. До чисти ситуации обаче така и не се стигна.

В 87-ата минута Кукула засече с глава центриране в наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.