Снимка: cska.bg

ЦСКА-София започна 2021 г. с убедителна победа. „Червените“ се наложиха с 4:0 над дублиращия отбор на Аланияспор. Това бе първа проверка за водения от Бруно Акрапович тим през 2021 година. Тя се проведе в Алания.

ЦСКА-София поведе още в 9-ата минута. Стражът на Алания сгреши фатално. Притиснат от Живков, той прати топката в краката на Тиаго Родригес, който с прекрасен прехвърлящ удар намери мрежата за 1:0.

Секунди по-късно „червените“ удвоиха аванса си. Тиаго изведе отляво Греъм Кери, който нахлу в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл направи 2:0.

След четвърт час игра, Али Соу получи в средата на терена, премина през няколко защитника на Алания и с удар по диагонала прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради несъществуваща засада.

Гамбийският нападател все пак отбеляза гол, който бе зачетен. След центриране отляво на Живко, Соу засече от границата на вратарското поле, за да оформи класиката в резултата – 3:0.

През втората част Бруно Акрапович излезе с изцяло нова единайсеторка.

В 62-ата минута ЦСКА-София увеличи аванса си. Пеняранда намери в наказателното поле Енрике Рафаел, който бе спънат отзад, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Георги Йомов бе безкомпромисен за 4:0.

В 86-ата минута „червените“ по чудо не реализира пето попадение. Енрике проби отдясно и пусна успореден пас. Ахмед Ахмедов обаче от границата на вратарското поле не улучи празната врата, засичайки в аут.

В последната минута на редовното време Йомов центрира в наказателното поле. Тонислав Йорданов засече с глава. Вратарят успя да избие, след което топката срещна напречната греда. В ситуацията обаче бе маркирана засада на Йорданов.

ЦСКА-София: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 20. Тиаго Родригес, 10. Радослав Живков, 22. Али Соу.

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 25. Димитър Евтимов (в), 5. Александър Бучков, 7. Енрике Рафаел, 9. Адалберто Пеняранда, 17. Тонислав Йорданов, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 30. Георги Йомов.