Снимка: Getty Images/Guliver

Българският шампион Лудогорец отпадна от тазгодишното издание на Лига Европа, след като бе разгромен с 4:0 от Тотнъм при гостуването си в Лондон в четвърти мач от груповата фаза на надпреварата. „Шпорите“ тотално надиграха своя съперник, който в големи периоди от мача изглеждаше неориентиран на терена и безпомощен срещу тима на Жозе Моуриньо.

Карлос Винисиус се отчете с два гола през първата част, а през второто полувреме Хари Уинкс вкара феноменален гол почти от централната линия на терена. Лукас Моура пък оформи крайното 4:0.

Отборът на Лудогорец записа трето поредно поражение в груповата фаза на Лига Европа, след като загуби от Тотнъм с 1:3 у дома. В Разград…

Така след четири мача Лудогорец остава без спечелена точка в Лига Европа. „Орлите“ са допуснали 13 гола и са отбелязали едва 5. Тотнъм пък се изравни по точки с Антверпен, който победи ЛАСК с 0:2 в другия мач от групата. Австрийският тим все още има шансове за класиране, като се намира на две точки зад лидерите.