С минималното 1:0 домакинът Пари Сен Жермен победи Реал Мадрид в първия изключително интригуващ  1/8 финал между двата отбора в тазгодишното издание на Шампионската лига. Килиан Мбапе се разписа във вратата на „белия балет“ с късен гол в продължението на редовното време като преодоля вратаря Тибо Куртоа с елегантен удар. Преди това, в 62-ата минута, аржентинската мегазвезда на ПСЖ и световния футбол Лионел Меси изпусна дузпа, но за радост на възпитаниците на Маурисио Почетино, това не се оказа фатално за крайния изход на мача във френската столица.

Победата на парижани е напълно заслужена, логична и закономерна предвид показаното от двата отбора на терена. Футболистите на Пари Сен Жермен владееха топката през по-голямата част от двубоя и създадоха редица опасни положения пред вратата на Куртоа. От своя страна, играчите на Реал Мадрид показаха слабости в защита, а в нападение разчитаха основно на контраатаки, които да изведат Карим Бензема, Марко Асенсио и Винисиус Жуниор на чисти позиции. Въпреки това, „кралете на Европа“ не сътвориха почти нищо интересно пред вратата на своя противник и определено трябва да бъдат доволни, че допуснаха само един гол в първия 1/8 финал от най-стария и престижен европейски клубен турнир.

Резултатът дава известно предимство на френския шампион преди предстоящия реванш на „Бернабеу“ на 9 март.