България и Македония завършиха наравно в среща от Лигата на нациите при жените. Мачът се игра на Националния стадион „Васил Левски“, завършвайки 2:2.

България (жени) - Северна Македония (жени) 2:2

Първото полувреме беше равностойно, като на няколко пъти българките можеха да застрашат рамката на Северна Македония. За домакините Гентяна Рочи откри резултат в 10-та минута след удар с глава.

В началото на второто полувреме се разбра, че в другите мачове от групите нещата не се развиват оптимално за отбора на Силвия Радойска. В 62-ата минута Улза Макзути добави втори гол за 2:0 за гостенките. Но това не спря храбрите българки, които върнаха резултат в 79-ата минута чрез Леонора Желев, която намали резултата. В самия край Полина Ръсина измами вратарката Лековска за 2:2 и прати в екстаз състава на националките ни по футбол.

„Лъвиците“ продължават към плейофите за Лига „Б“. На 11 декември нашите момичета ще разберат името на своя съперник. В крайна сметка те стигнаха славно до плейофите, което трябва да направи българите още по-горди с представянето им.

Женският национален отбор навакса два гола пасив срещу Северна Македония -  БГ Футбол - Национален тим - Gong.bg