Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

Три минути не достигнаха на разградчани

Българският шампион Лудогорец бе на крачка от победата при гостуването си на гръцкия Олимпиакос „Орлите“ завършиха наравно 1:1 в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Шампионът на България Лудогорец е близо до това да осъществи голямата си цел за сезона – влизане в груповата фаза на най-големия европе…

Разградчани имаха отличен шанс да си тръгнат с победа от стадион „Георгиос Караискакис“, но късен гол за Олимпиакос остави развръзката за реванша в Разград. Първата част премина без попадения, макар Пиерос Сотириу да имаше отлична възможност да изведе Лудогорец напред в резултата.

В началото на второто полувреме обаче Кирил Десподов изпълни по отличен начин пряк свободен удар, за да изведе Лудогорец напред в резултата. Последваха силни минути за домакините, но те не съумяваха да материализират предимството си. Едва в 87-ата минута, и то с известна доза късмет, топката се озова в Агибу Камара, който прати топката в мрежата на Лудогорец. В продължението на срещата Кирил Десподов преодоля вратаря на Олимпиакос и можеше да вкара на празна врата, но не уцели очертанията от далечна дистанция.
Реваншът между Олимпиакос и Лудогорец в Разград ще се състои на 10 август от 21 часа.

Българският шампион Лудогорец се класира за третия квалификационен кръг на Шампионска лига, след като надделя трудно с 2:1 над словенск…