Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи Ботев (Враца) в мач от XIV кръг на родния футболен елит. На стадион „Хювефарм Арена“, „орлите“ имаха тотално превъзходство през всичките 90 минути, но биха само с 2:1. Освен това, победното попадение падна, след като голмайсторът Са бе в положение на засада. За 1:0 пък автогол си отбеляза Керчев.

Лудогорец можеше да поведе след малко поведе от 120 секунди игра. Калуи и Ману направиха хубаво двойно в наказателното поле. Първият се озова сам срещу вратаря, но Костов изби в корнер.

Минутка по-късно, след пас от Чибота, Кешеру насочи от наказателното поле към долния ляв ъгъл на вратата. Отново стражът на врачани обаче се справи блестящо, след като плонжира и изби.

В 14-ата минута Чибота центрира отдясное. Кешеру овладя и стреля от ъгъла на вратарското поле по диагонала, но до лявата греда.

Все пак 2 минути по-късно Лудогорец поведе. Жордан Икоко опита остро центриране отдясно. Топката рикошира в крака на Венцислав Керчев, заблуди Красимир Костов и спря в мрежата му за 1:0.

Врачани реагираха мигновено и 240 секунди след попадението изравниха. Стефан Баджи се засуети в наказателното поле и позволи на Петър Атанасов да му отнеме топката, след което и да намери Педро Лагоа. Последният с много прецизен удар намери долния десен ъгъл на пазената от Владислав Стоянов врата за 1:1.

В 31-ата минута Лудогорец възстанови аванса си. Каули центрира от фал, а Жосуе Са засече неспасяемо с глава за 2:1. В момента на центрирането, защитникът бе в положение на засада, каквато обаче не бе маркирана от страничния съдия.

Малко по-късно „орлите“ можеха да си подпечатат успеха. След центриране отдясно обаче, Елвис Ману уцели гредата.

В самото начало на втората част Каули прати топката в мрежата на Ботев.Попадението обаче правилно бе отменено заради засада.

В 61-ата минута шампионите направиха сериозен пропуск. Икоко намери встрани от точката за изпълнение на дузпа Каули. Последният стреля към долния десен ъгъл. Костов обаче с фантастичен рефлекс успя да избие.

В 67-ата минута удар на Каули от наказателното поле профуча на сантиметри от лявата греда.

В 76-ата минута отново Каули можеше да се разпише. Изстрелът му от границата на наказателното поле обаче отново премина до лявата греда.

Малко след това и Кирил Десподов обстрелва Костов, който сигурно изби.

В 88-ата минута Десподов центрира от фал. Кешеру засече с глава, но топката мина малко над напречната греда.