Славия е последният евроучастник на България. Това стана факт, след като на стадион „Славия“, „белите“ се наложиха в решителен бараж над Ботев (Пд) с 2:1. Така, освен участието си в Лига Европа, столичани си гарантираха и минимум 240 хиляди евро (480 хиляди лева), колкото получава всеки клуб в тази фаза на турнира.

В 12-ата минута Милен Гамаков стреля директно от фал, току пред границата на наказателното поле, но високо над напречната греда.

5 минути по-късно Славия бе на път да направи фатална грешка. Попадийн върна топката в наказателното си поле, като реално изведе на отлична позиция Александър Тонев, чийто удар обаче премина до дясната греда.

Славия поведе в 41-ата минута. Радослав Кирилов проби мощно отляво, стигна до аутлинията и върна на границата на вратарското поле за Янис Карабельов, който засече от движение, неоставяйки шанс на Георгиев за 1:0.

240 секунди след инкасираното попадение, гостите претендираха за дузпа, за игра с ръка в наказателното поле на Чунчуков. Такава обаче не бе отсъдена.

В 51-ата минута Бурбано стреля от отлична позиция, но Попадийн застана на пътя на топката, която излезе в корнер.

В 55-ата минута Станислав Шопов центрира чудесно към Антонио Вутов, който засечес глава. Стергиакис обаче успя да спаси.

В 72-ата минута Неделев центрира хубаво от корнер, Вутов засече с глава, но доста неточно.

4 минути по-късно пред Неделев се откри възможност да стреля от фал от отлична позиция. Ударът му обаче премина над вратата. Малко по-късно звездата на Ботев отново отправи директен удар от фал, но този път право в Стергиакис.

В 84-ата минута Славия си подпечата участието в Лига Европа. „Белите“ получих право да изпълнят фал пред наказателното поле. Ивайло Димитров се нае с изпълнението, прати топката между стената и от вътрешната страна дясната греда за 2:0.

180 секунди по-късно Ботев (Пд) върна едно попадение. След центриране отляво на Александър Тонев, Андерсон Барбоса засече с глава отблизо за 2:1.

В последната минута „канарчетата“ останаха с човек по-малко. Попадийн извърши нарушение срещу Джонатан, който блъсна съперника си без топка и получи директен червен картон.