Лудогорец победи Ботев (Пловдив) в мач от XXVI кръг в efbet Лига. На стадиона в Разград, „орлите“ се наложиха с 2:1, след като на полувремето изоставаха с 0:1. изравнителното попадение на шампионите, което даде тон за обрата, обаче падна след очевадна засада.

В 22-ата минута Чибота нахлу в наказателното поле, а Работов изби топката с шпагат. Първоначално съдията Волен Чинков отсъди дузпа. Страничният рефер обаче сигнализира, че защитникът е играл чисто и Чинков отмени решението си, което бе и правилното решение.

В 31-ата минута Марселиньо изведе Вандерсон на чиста позиция. Бразилецът преодоля вратаря, но на пътя на топката застана Работов, който изчисти.

Малко по-късно гостите отново трябваше да чистят от голлинията си. Сисиньо центрира по земя в малкото наказателно поле, където Каули не успя да засече топката в опразнената от хвърлилия се на плонж Георгиев. Последва рикошет във вратарят и кълбото тръгна към вратата, но притичалият Бурбано успя да изрита топката от голлинията.

В последната секунда на първата част Ботев откри резултата. Балтанов центрира отдясно, а Вутов засече прецизно за 0:1.

В началото на втората част Неделев стреля силно от пряк свободен удар, но Стоянов бе на добра позиция и спаси.

В 57-ата минута Лудогорец изравни. Сисиньо центрира Вандерсон, който засече с глава за 1:1. При подаването към десния бек на домакините обаче имаше очевидна засада, която не бе отсъдена от страничния съдия, въпреки че бе изключително близо ситуацията.

Малко по-късно Лудогорец можеше да осъществи пълен обрат. Удар на Каули обаче срещна гредата. Топката остана в игра, но Дяков не успя да я засече във вратата. Капитанът на домакините имаше претенции за дузпа, след като бе бутнат от Бурбано, но съдията остана безмълвен.

Лудогорец стигна до победата в 90-ата минута. Каули центрира отляво, а Жоржиньо от самата голлиния засече с глава за крайното 2:1.