Академия Пушкаш не срещна никакви проблеми при гостуването си на втородивизионния Бекешчаба в първи осминафинал от турнира за Купата на Унгария. Тимът на Камен Хаджиев, който беше титуляр и игра пълни 90 минути, се наложи с 3:0 и направи реванша на собствен терен протоколен.

Разликата в класите си пролича още до почивката и Акамдемия Пушкаш поведе с два гола, дело на Давид Ванечек и Лусиано Слагвеер. През второто полувреме чехът Ванечек се разписа още веднъж, оформяйки крайния резултат.

Тимът на Хаджиев се представя силно и в първенството, където заема 4-о място. През уикенда българинът и съотборниците му ще приемат Кишварда.

В друг осминафинален двубой от Купата на Унгария Хонвед се наложи с 1:0 над Халадаш, а попадението отбеляза бившият защитник на ЦСКА Тончи Кукоч.