Снимка: Vladimir Stoyanov / LAP.bg

Отборът на България допусна първа домакинска загуба от Италия в историята си. Четирикратните световни шампиони спечелиха квалификацията за Мондиал 2022 на Националния стадион „Васил Левски“ с 2:0.

Гол на Андреа Белоти от спорна дузпа в края на първата част и дебютно попадение за резервата Мануел Локатели в края на второто полувреме разделиха двата отбора в днешния двубой.

България ще се изправи срещу Италия, Швейцария, Северна Ирландия и Литва в група С на световните квалификации за Мондиал 2022. Това отр…

По този начин България допусна втора поредна загуба в квалификациите за Световното първенство в Катар следващото лято и остава без спечелена точка, докато Италия поведе в класирането на група С с пълен актив от шест точки. В сряда, 31 март, националите ни гостуват на Северна Ирландия в следващия си мач от квалификационния цикъл.