Снимка: cska.bg

ЦСКА-София победи Струмска слава в последната си контрола преди подновяването на първенството. На стадион „Българска армия“, „червените“ имаха тотално надмощие, но би трудно втородивизионния си съперник с 2:0.

Преди началото на срещата, ЦСКА-София представи футболистите, на които ще разчита през пролетния дял от efbet Лига. Сред тях бяха новите попълнения Ахмед Ахмедов и Стефано Белтраме, както и завърналите се след период на наем Божидар Чорбаджийски и Едвин Джеси.

В 20-ата минута Белтраме опита да застраши вратата на гостите, но ударът му от дистанция мина над напречната греда.

В 34-ата минута Али Соу направи непростим пропуск. След центриране от фаул, нападателят засече с глава на метър пред голлинията, но не успя да улучи вратата, пращайки топката покрай дясната греда.

Все пак, 60 секунди преди края на полувремето, ЦСКА-София поведе. Али Соу намери Евандро, който пусна към Белтраме. Новото попълнение на „червените“ пък от 10-ина метра не остави шансове на вратаря за 1:0.

В 50-ата минута ЦСКА-София можеше да удвои аванса си. Евандро намери в наказателното поле Соу, който майсторски се освободи от защитник и остана сам срещу вратаря. Ударът му обаче не намери целта и излезе в аут.

В 72-ата минута Енрике изведе Ахмед Ахмедов сам срещу вратаря. Новото попълнение на „червените“ обаче стреля в тялото на вратаря.

В 79-ата минута ЦСКА-София удвои аванса си. Рубен Пинто бе точен за 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ахмедов.

В 87-ата минута се стигна до грозни сцени. Любомир Танев от Струмска слава извърши нарушение, след което футболисти на ЦСКА-София започнаха да го блъскат. Футболистите и на двата отбора се включиха в настъпилото меле, а на терена влязоха и хора от скамейките на съперниците, за да потушат страстите.

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Бусато, 28. Гълъбов, 18. Мазику, 11. Занев, 26. Антов, 19. Турицов, 24. Белтраме, 21. Джеси, 15. Малинов, 10. Евандро, 22. Али Соу

СТРУМСКА СЛАВА: 12. Петков, 22. Тунгаров, 5. Костов, 4. Петров, 77. Борисов, 13. Буров, 23. Танев, 33. Стоянов, 11. Трифонов, 16. Асате, 10. Николов