Берое победи ЦСКА-София в мач от XXII кръг на родния футболен елит. Под непрестанния дъжд на стадиона на старозагорци, домакините се наложиха с 1:0.

Среща бе изключително специална за наставника на старозагорци Димитър Димитров, а и за българския футбол. С днешния мач Херо вече е треньорът с най-много мачове в елита (471), изпреварвайки Георги Василев-Гочето.

В 9-ата минута Макоута стреля мощно от дистанция, но Бусато боксира сигурно.

В 20-ата минута Кери нансе опасен удар от фал. Ганев успя да избие с една ръка. Топката стигна до Турицов, чиято добавка с глава бе крайно неточна.

120 секунди по-късно Кайседо бе изведен сам срещу вратаря, премина покрай него, но топката стигна почти до аутлинията, откъдето не даде точен пас.

В 42-ата минута Хасани отправи силен далечен, но и неточен удар.

120 секунди след това, Али засече от въздуха центриране отдясно. Топката обаче премина над вратата.

В 66-ата минута Кери стреля много опасно от фал. Гендаий Ганев обаче плонжира и изби отиващата в долния му ляв ъгъл топка.

6 минути след това Макоута също от фал опита да затрудни Бусато. Стражът на гостите обаче улови сигурно.

В ответната атака Петър Занев намери на границата на наказателното поле Тиаго. Последният стреля мощно под гредата, но Ганев с фантастичен рефлекс успя да избие с една ръка в корнер.

Четвърт час педи края ЦСКА-София пропусна чудесна възможност да поведе. Домакините не успяха да изчистят добре и топката стигна до точката за изпълнение на дузпа. От там необезпокояваният Жорди Кайседо нанесе силен удар от движение, който обаче профуча над напречната греда.

Берое поведе в 87-ата минута. Фал нахлу в наказателното поле, пусна покрай излезлия да го пресрещне Бусато, който го фаулира и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Камбуров бе безапелационен за 1:0. Това бе гол №250 за нападателя в родния елит.

В 3-ата минута на даденото продължение, след изпълнение на корнер, Бусато засече с глава, но Ганев изби пред голлинията. Занев прати топката в мрежата при добавката, но попадението обаче бе отменено заради засада.

120 секунди по-късно Тиаго бе на път да изравни с удар от границата на наказателното поле. Ганев обаче с невероятно спасяване запази победата за Берое.