Снимка: cska.bg

ЦСКА-София победи Етър в мач от XXI кръг на Първа лига. На стадион „Българска армия“ възпитаниците на Бруно Акрапович имаха превъзходство през по-голямата част от мача, което обаче се изрази само в едно попадение за минимални успех с 1:0. При 0:0 пък „червените“ пропуснаха дузпа, бита от Георги Йомов. Успехът позволи на столичани да вземат аванс от 3 точки пред третия Локомотив (Пд), както и да възстанови на 8 изоставането им от Лудогорец.

В 13-ата минута Синклер стреля изключително неточно от дистанция.

В 23-ата минута ЦСКА-София имаше великолепен шанс да поведе. Тиаго изведе Мазику в наказателното поле, където бе фаулиран от Здравко Илиев и главният съдия отсъди дузпа. Ударът от бяла точка на Георги Йомов обаче бе отразен от Христо Иванов.

В 30-ата минута Тиаго изведе Йомов, нападателят надбяга Кордоба и се озова очи в очи с Иванов, но стражът на виолетовите отново излезе победител, отразявайки шута на крилото.

Само 180 секунди по-късно вратарят на болярите някак успя да отрази и изстрел с глава на Матей от близка дистанция.

Само 120 секунди след началото на втората част ЦСКА-София по чудо не поведе. Жеферсон изведе Кайседо сам срещу вратаря. Ударът по диагонала на нападателя обаче профуча покрай дясната греда.

След още 3 минути Вион нанесе плътен удар извън наказателното поле. Иванов обаче плонжира и улови. Същото се случи секунди по-късно и с изстрел на Йомов.

Натискът на ЦСКА-София даде резултат в 61-ата минута. Кайседо проби отляво и пусна успореден пас към връхлитащия Рафаел Енрике, който от движение засече пред вратарското поле за 1:0.

В 84-ата минута Етър можеше да изравни. Божидар Кацаров засече с глава центриране от корнер. Топката обаче премина над дясната сглобка на вратата.

В последната минута на редовното време Смоленски стреля директно от фал, но над напречната греда.