Снимка: Ботев (Пд)

Лудогорец победи Ботев (Пд) в мач от XXVI кръг на Първа лига. На стадиона в Коматево „орлите“ се наложиха с 2:0. По този начин те вече почти прегърнаха десетата си поредна титла, след като дръпнаха с 12 точки на втория Локомотив (Пд). До края на първенството пък остават само 5 плейофни кръга в първата шестица. Това означава, че на „орлите“ са необходими само 3 точки, за да си осигурят и математически първото място.

Първото полувреме премина с по-активна игра на Лудогорец. И двата отбора обаче не успяха да създадат чисто голово положение.

В 6-ата минута удар от фал на Текпетей премина встрани от вратата. След четвърт час игра отново той стреля от наказателното поле по диагонала, но доста неточно.

В 21-ата минута Маркиньос нанесе далечен изстрел, който бе точен само за статистиката.

В 32-ата минута Току влезе в наказателното поле и нанесе хубав удар, който обаче премина покрай лявата греда.

В самото начало на втората част двубоят бе прекъснат за кратко. Бултрасите зад вратата на Лудогорец запалиха факли, които намалиха сериозно видимостта на игрището.

В следващите минути Лудогорец упражни натиск и това даде резултат в 66-ата. Вандерсон получи на границата на наказателното поле. Тръгна по широчината на игрището и с прецизен удар по земя прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

В 76-ата минута Десподов стреля много опасно от фал. Топката обаче профуча над дясната сглобка на вратата.

В 82-ата минута Лудогорец сложи точка на спора. Елвис Ману нахлу вляво в наказателното поле, след което намери на границата на вратарско Жордан Икоко, чийто удар бе избит от Аргилашки. При добавката обаче Вандерсон бе безкомпромисен за 0:2.