Снимка: Ботев (Враца)

Ботев (Вр) Славия в отложен мач от XII кръг на родния футболен елит. На изключително тежкия терен на стадион „Христо Ботев“, който бе наводнен и разкалян, „белите“ се наложиха с 2:1. За успеха помогна и твърде спорна дузпа, при която двама от гостите бяха в положение на засада. Трите точки пък позволиха на Славия да отлепи от дъното на класирането, изпреварвайки предпоследния до този момент тим на Етър.

Гостите можеха да поведат след малко повече от минута игра. Патев центрира отдясно, Радослав Кирилов засече с глава на задна греда, но покрай вратата.

Ботев отговори в 6-ата минута. Петър Атанасов пусна в наказателното поле към Том, който стреля по диагонала. Светослав Вуцов обаче демонстрира отличен рефлекс и изби.

В 11-ата минута домакините имаха нова възможност да поведат. Том центрира от корнер, а Илия Миалнов засече с глава. Филип Антовски обаче се намеси решително, изчиствайки току пред голлинията.

В 27-ата минута, след центриране в наказателното поле, Филип Кръстев свали с глава към Радослав Кирилов. Ударът на последния от чиста позиция обаче бе твърде слаб и Костов улови без проблеми.

В ответната атака Даниел Генов опита да прехвърли Вуцов от сериозна дистанция. Топката обаче прелетя малко над напречната греда.

В 40-ата минута Славия поведе. След центриране от корнер, Даниел Генов изчисти неумело с глава. Радослав Кирилов овладя и стреля, топката рикошира в гърба на Венцислав Керчев и влетя в мрежата на Костов за 0:1.

120 секунди по-късно гостите можеха да удвоят аванса си. Емил Стоев нанесе силен удар по диагонала, но Костов плонжира и успя да избие в корнер.

В 51-ата минута столичани стигнаха до второ попадение при доста спорни обстоятелства. При центриране от фал, Димитър Рангелов и Андреа Христов бяха в засада. Последният падна леко при съприкосновение с футболист на домакините, а съдията отсъди дузпа. От бялата точка Димитър Рангелов бе безапелационен за 0:2.

В 65-ата минута Ботев намали изоставането си. Центриране от фал стигна на границата на наказателното поле до Венцислав Керчев, който с прецизен удар я прати неспасяемо от вътрешната страна на лявата греда за 1:2.

240 секунди по-късно Славия по чудо не възстанови аванса си от 2 гола. Радослав Кирилов стреля по диагонала от наказателното поле, но Костов изби. Карабельов направи добавка и топката се устреми към мрежата, но се спря в калта пред голлинията и бе уловена от стража на врачани.