Етър и Лудогорец не излъчиха победител в мач от XXII кръг в efbet Лига. На стадион „Ивайло“, съперниците си размениха по едно бързо попадение в началото на втората част за крайното 1:1. Шампионите определено бяха преследвани и от малшанс, след като на четири пъти удариха гредите. Веднъж пък не им бе отменен напълно редовен гол.

Лудогорец можеше да поведе още в 5-ата минута. Марселиньо стреля хубаво от фаул, Господинов обаче успя да докосне топката, която след това се отби в дясната греда.

240 секунди по-късно Каули центрира в наказателното, Швиерчок си повдигна на гърди и стреля със задна ножица. Топката обаче срещна напречната греда.

В 11-ата минута Лудогорец тресна за трети път някоя от гредите зад Господинов. Вандерсон стреля от малък ъгъл директно от фаул, но в напречния стълб на вратата.

В 22-ата минута „орлите“ направиха изумителен пропуск. Вандерсон центрира отляво, Швиерчок засече от границата на вратарското поле, но право във вратаря, който изби.

В 32-ата минута разградчани стигнаха до гол. Каули бе изведен сам срещу вратаря и с мощен изстрел прати топката под напречната греда. Попадението обаче бе отменено заради несъществуваща засада.

Второто полувреме започна ударно за домакините, които поведоха в 48-ата минута. Иван Стоянов получи отдясно, близо до тъч линията, надбяга Светослав Дяков, видя че Пламен Илиев е излязъл неразчетено и с много прецизен удар от 30-ина метра го прехвърли за 1:0.

Шампионите обаче реагираха светкавично и 120 секунди по-късно резултатът бе изравнен. След центриране от корнер, Драгош Григоре засече с глава, топката срещна напречната греда и се върна към игрището. Марселиньо пък много красиво засече с коляно, неоставяйки шанс на вратаря за реакция за 1:1.

До края на мача Лудогорец натисна сериозно своя съперник, което обаче не доведе до чисти голови положения пред вратата на домакините. „Орлите“ се отчетоха единствено с няколко много неточни удара и едно разбъркване в наказателното поле на Етър в последната минута на редовното време.