Левски победи Рапид (Виена) в контролна срещана, играна в Турция. „Сините“ обърнаха австрийския гранд с 2:1, след като на полувремето изоставаха с 0:1.

В 8-ата минута Келвин Арасе не успя да затрудни Миятович. В 18-ата минута Арасе можеше да се разпише, но ударът премина до дясната греда.

В 26-ата минута Станислав Иванов намери на границата на наказателното поле Станислав Костов. Голмайсторът на Първа лига се освободи от съперников футболист и стреля опасно, но стражът на австрийците изби.

Милан Миятович трябваше да се намесва след шут на Фубтас, а такъв на Фунтас рикошира в Живко Миланов и премина до лявата греда.

Рапид поведе в 31-ата минута. Фунтас преодоля Живко Миланов и останал сам срещу Миятович не сгреши за 0:1.

Веднага след попадението „сините“ получиха фаул отляво на наказателното поле. Живко Миланов изпълни пряк свободния удар, но изстрелът му премина над вратата.

В 37-ата Арасе центрира в наказателното поле, Фунтас засече отблизо, но Миятович спаси. Вратарят на Левски се намеси отлично и след изстрел на Шваб.

В 59-ата минута Насиру Мохамед пропусна отлична възможност да изравни. Иван Горанов центрира в наказателното поле, крилото изпревари защитник на Рапид и стреля, но до лявата греда.

В 74-ата минута Китагава стреля много опасно от границата на наказателното поле, но топката премина до лявата греда.

240 секунди по-късно Левски изравни. Здравко Димитров бе фаулиран в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Филипе Нашименто бе точен за 1:1.

В 86-ата минута Нашименто центрира от корнер, Ейолфсон засече с глава, но вратарят на Рапид улови без проблеми.

„Сините“ стигнаха до втори пореден обрат във втората си контрола в 92-ата минута. Нашименто центрира от корнер, а Мартин Райнов отблизо засече с глава за крайното 2:1.

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Кали Тиам, Симеон Славчев, Станислав Иванов, Стайн Спиерингс, Паулиньо, Станислав Костов

РАПИД (ВИЕНА): 1. Рихард Щребингер, 6. Марио Зонлайтнер, 8. Щефан Шваб (к), 9. Таксиаркис Фунтас, 10. Томас Мург, 14. Срджан Граховац, 20. Максимилиан Хофман, 22. Филип Стойкович, 28. Кристоф Кнасмюлнер, 31. Максимилиан Улман, 36. Келвин Арасе