Снимка: Ботев (Пловдив)

Левски победи Ботев (Пловдив) в мач група „А“ на втората осмица в родния футболен елит. На стадиона в Коматево „сините“ се наложиха с 1:0. В герой за столичния гранд отново се превърна изгряващата „синя“ звезда Марин Петков, който реализира гола на успеха. Другият герой за гостите отново бе юноша на тима – Николай Михайлов. Стражът направи няколко невероятни спасявания, с които запази победата на своя отбор.

Със спечелените 3 точки пък Левски вече поглежда към 7-ото място, на което е Черно море. Разликата е 7 точки, а в следващия мач „сините“ приемат именно „моряците“.

В 7-ата минута Емануел Току нахлу в наказателното поле и стреля силно в близкия ъгъл. Николай Михайлов обаче спаси.

Секунди по-късно Райнов отправи мощен шут от сериозна дистанция, който мина над вратата.

В 12-ата минута Ботев организира отлична атака. Маркиньос стреля от движение от дъгата пред наказателното поле, но топката профуча покрай лявата греда.

Левски поведе в 21-ата минута. Мартин Петков изведе великолепно Марин Петков сам срещу вратаря. Последният с кинжален удар от точката за изпълнение на дузпа прати топката в мрежата за 0:1. След попадението младокът се порадва пред агитката на домакините, за което получи жълт картон.

180 секунди по-късно Ботев можеше да изравни. Маркиньос стреля опасно от фал, от границата на наказателното поле. Михайлов обаче показа класа и изби в корнер отиващата в долния му ляв ъгъл топка.

Малко след това Еспиноза засече с глава центриране в наказателното поле. Михайлов обаче улови без особени проблеми пред голлинията.

В 29-ата минута Марин Петков нанесе силен удар от дистанция, който премина покрай лявата греда. Секунди след това пък шут на Здравко Димитров попадна в ръцете на Аргилашки.

В 34-ата минута „канарчетата“ пропуснаха да изравнят. Шоколаров бе изведен на чудесна позиция и засече от движение. Михайлов обаче с прекрасна намеса успя да избие с една ръка.

Ботев по чудо не изравни малко след като изминаха 180 секунди игра от втората част. Емануел Току изстреля истински снаряд на 2-3 метра пред наказателното поле. Николай Михайлов обаче успя да докосне с върха на пръстите си топката, която след това разтресе напречната греда.

В 55-ата минута „сините“ организираха добра атака, която обаче завърши с доста неточен удар от наказателното поле на Здравко Димитров.

Четвърт час преди края домакините пропуснаха нова великолепна възможност. След центриране на Шоколаров от фал, негов съотборник свали с глава към Атанас Илиев. Голмайсторът на „жълто-черните“ засече от вратарското поле, но Михайлов с изумителен рефлекс успя да избие.

В 87-ата Рабей получи напълно необезпокояван на дъгата на наказателното поле. Овладя и стреля, но топката премина сантиметри от дясната греда.

В последната минута на редовното време Живко Атанасов изчисти на крака на Маркиньос, който от дъгата на наказателното поле стреля мощно от въздуха. Михайлов обаче с поредна блестяща намеса изби в корнер.