Снимка: chernomorepfc.bg

Левски победи Черно море в мач от последния кръг на родния футболен елит. На стадион „Тича“ във Варна „сините“ обърнаха своя съперник от 0:1 до 2:1.

След само 180 секунди игра Исмаил Иса засече с глава центриране в наказателното поле, но право Михайлов улови сигурно.

Левски можеше да поведе в 8-ата минута. Ивайло Найденов центрира отдясно, Здравко Димитров засече с глава, но покрай лявата греда.

Черно море отговори в 14-ата минута. Исмаил Иса нахлу вляво в наказателното поле и пусна успореден пас. Касми засече пред вратарското поле, но Николай Михайлов изби.

Секунди след това Мартин Дичев стреля от границата на наказателното поле. Отново обаче стражът на Левски се намеси решително и запази равенството.

Все пак натискът на домакините даде резултат в 17-ата минута. Файсел Касми бе изведен сам срещу вратаря, но Михайлов изби удара му. Топката стигна на границата на наказателното поле до Васил Панайотов, който с прецизен шут я насочи в мрежата за 1:0.

120 секунди след попадението Черно море можеше да удвои аванса си. Файсел Касми стреля опасно по диагонала, но Михайлов плонжира и изби в корнер.

В 27-ата минута Исмаил Иса изстреля истински снаряд от ъгъл на наказателното поле. Михайлов обаче с нова чудесна намеса успя да избие в корнер. След изпълнението му, Даниел Димов засече с глава, но покрай вратата.

Малко след това Стефан Велев намери на ъгъла на вратарското поле Вилела, чийто удар обаче премина над вратата.

В 41-ата минута варненци пропиляха нова чудесна възможност. Леандро изведе Касми сам срещу стража на „сините“, но ударът му пред вратарското поле мина на сантиметри над напречната греда.

В 66-ата минута Борислав Цонев стреля директно от фал, но неособено голям ъгъл. Дюлгеров обаче успя да боксира и да предотврати опасността.

180 секунди по-късно Левски изравни. Радослав Цонев вкара изключително красиво попадение, като директно от фал намери горния десен ъгъл на вратата на Дюлгеров за 1:1.

В 80-ата минута младият Пламен Андреев замени капитана Николай Михайлов, който бе изпратен с аплодисменти от „сините“ фенове. Малко по-късно резервният страж на Левски се намеси отлично след удар от границата на наказателното поле.

В 85-ата минута Валери Божинов получи в наказателното поле, обърна се и стреля, но покрай дясната греда.

240 секунди по-късно Левски осъществи пълен обрат. Здравко Димитров центрира чудесно отляво. Валери Божинов пък засече неспасяемо с глава от границата на вратарското поле за 1:2.