Снимка: ЦСКА 1948

Ботев (Враца) и ЦСКА 1948 не излъчиха победител в мач от IX кръг на efbet Лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица, съперниците не успяха да стигнат до гол, завършвайки 0:0.

Първата опасност дойде още в 19-ата секунда. Футболист на ЦСКА 1948 изрита силно топката от своята половина, което се превърна в извеждащ пас към Марин. Последният стреля мощно от наказателното поле, но над напречната греда.

В 25-ата минута сантиметри разделиха Ботев (Вр) от това да поведе. Даниел Наумов напусна наказателното си поле и изчисти с глава пас от дълбочина. Топката обаче попадна право у Том. Бразилецът с много прецизен удар прехвърли стража, но топката тупна пред вратата и срещна горната греда.

В 54-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Генов се закачи в крака на Петров и падна в наказателното поле. Главният съдия Валентин Железов обаче не показа бялата точка, а и да имаше нарушение, то бе извън пеналта.

В 63-ата минута ЦСКА 1948 можеше да поведе. Гущеров бе изведен сам срещу вратаря. но ударът му мина до дясната греда.

В 82-ата минута, след центриране от фал, топката достигна до Чавдар Ивайлов. Той стреля от наказателното поле по земя, но топката премина на сантиметри от лявата греда.