Снимка: Ботев (Враца)

Ботев (Враца) разгроми Етър в последния мач от XI кръг на родния футболен елит. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица, възпитаниците на Антони Здравков се наложиха над съперника си с 5:1.

Ботев поведе след само 240 секунди игра. Димитър Буров центрира отляво, а Петър Атанасов засече с крак за  1:0.

След половин час игра домакините можеха да удвоят аванса си. Юлиан Ненов стреля опасно, но топката среща напречната греда.

В 45-ата минута Ненов все пак се разписа. Георги Купенов се засуети в центъра на терена, след което Ненов пресече подаването му към съотборник. Футболистът на Ботев излезе сам срещу вратаря, преодоля го и на празна врата не сгреши за 2:0.

В даденото продължение пък Етър можеше да намали изоставането си. Вратарят на домакините връхлетя върху Милчо Ангелов, за което главният съдия отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад бялата точка, но Костов спаси удара му.

Само 60 секунди игра без втората част пък бяха необходими, за да се оформи класиката в резутлата. Петър Атанасов пресече пас на Купенов, след което изведе Юлиан Ненов. Последният не сгреши, останал сам срещу Иванов – 3:0.

В 53-ата минута авансът на домакините набъбна. Атанас Зехиров намери Димитър Буров, който със силен удар в близкия ъгъл изненада Христо Иванов за 4:0.

В 63-ата минута се оформи истински разгром за Етър. След центриране на Мартин Костадинов, топката стигна на далечната греда до Зехиров, който от своя страна пусна за Педро Лагоа. Последният много технично засече с пета за 5:0.

В 67-ата минута Етър стигна до почетен гол. Негов автор стана Свилен Щерев. Той се разписа с удар от движение за крайното 5:1.

В заключителните минути на мача, малко преди да бъде заменен, Венцислав Керчев получи червен картон след разправия с Христофор Хубчев. Вторият пък бе декориран в жълто.