Снимка: Ботев (Пд)

Ботев (Пд) победи Пирин (Благоевград) в мач от I кръг на Първа лига. На стадиона в Коматево „канарчетата“ се наложиха с 2:1. За „орлетата“ това бе първи мач при завръщането им в родния футболен елит.

Първата отлична ситуация в мача бе в 18-ата минута и то на сметката на Пирин. Занев получи на отлична позиция в наказателното поле. Ударът му с левия крак обаче не намери целта.

Само 60 секунди по-късно обаче Ботев поведе. Николай Минков центрира отдясно, а Па Конате засече с глава по диагонала, прехвърляйки Петър Петров за 1:0.

В 26-ата минута „канарчетата“ организираха светкавична контра. Конате надбяга Бодуров и остана сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе отразен  от Петров.

10 минути по-късно Спас Георгиев получи в наказателното поле, завъртя се и стреля моментално. Аргилашки обаче улови сигурно.

В 41-ата минута Ботев (Пд) удвои аванса си след нова чудесна контра. Този път Маркиньос се отскубна след пас на Атанас Илиев и с много прецизен удар от дъгата пред наказателното поле направи 2:0.

В 54-ата Пирин върна едно попадение. Старокин центрира в наказателното поле. Гощелиани засече с глава. Аргилашки обаче изби отиващата под гредата топка в корнер. След неговото изпълнение последва нов ъглов, но от другата страна. След последвалото центриране и кратко разбъркване, Стилиян Николов се оказа най-съобразителен, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:1.

180 секунди по-късно Ботев можеше да възстанови аванса си от 2 попадения. Първо обаче Петров отрази удар с глава на Мартинс. Па Конате бе на път да направи решителна добавка, но Бодуров протегна крак и изби в корнер.