Снимка: levski.bg

Левски загуби от Ботев (Вр) в мач от II кръг на Първа Лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица, „сините“ загубиха с 0:2. По-лошото от поражението, обаче беше изключително безидейната игра на столични, които за 90 минути не успяха по никакъв начин да застрашат вратаря на домакините. Единственото изключение бе отсъдената дузпа, след намесата на ВАР. Тя обаче бе изпусната от Борислав Цонев.

Домакините започнаха много мобилизирано и успяха да поведат още в 5-ата минута. Валери Христов центрира отдясно в наказателното поле. Дориан Бабунски надскочи Ивайло Найденов и с глава насочи в мрежата на Михайлов за 1:0.

В 21-ата минута Борислав Цонев центрира от фал, а Билал Бари засече неспасяемо с глава. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 38-ата минута Левски получи прекрасна възможност да изравни. След центриране отляво, Мартин Николов удари с лакът в наказателното поле Здравко Димитров. Първоначално главният съдия не маркира нарушение. След като разгледа ситуацията с ВАР обаче, Станимир Тренчев отсъди 11-метров наказателен удар. С изпълнението се нагърби Борислав Цонев, чийто удар в долния десен ъгъл обаче бе отразен от Красимир Костов.

В заключителните минути на полувремето, след центриране от корнер, Горанов задържа за фланелката в наказателното поле Бауренски. В случая обаче главният съдия не намери сериозно основание да отсъди дузпа.

Само 120 секунди след началото на втората част Левски получи нов удар. Борислав Цонев получи контузия и бе заменен принудително от Андриан Краев.

В 58-ата минута Ботев удвои аванса си. Георги Александров фаулира в наказателното поле Дориан Бабунски и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе безапелационен, реализирайки втория си гол в мача за 2:0.

В 69-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля от дистанция, но доста неточно.

В 86-ата минута Здравко Димитров центрира отляво, Валери Божинов засече с глава, но изключително неточно.

В даденото продължение и Билал Бари отправи безобразен удар, след ново центриране на Здравко Димитров.