ЦСКА надделя над Ботев Враца с 2:1 и достигна до пета поредна победа в български шампионат.

Треньорът на „армейците“ Бруно Акрапович заложи на същата тактика, която донесе на отбора грандиозния успех над италианския гранд Рома.
Единствените промени в състава на червените бяха по крилата, където техният наставник залага на различни халф-бекове. На местата на Йомов и Мазику, на които им е дадена почивка, са поставени Тибо Вион и Греъм Кери.

Най-титулуваният български клуб ЦСКА изигра страхотен мач в груповата фаза на Лига Европа и победи италианския гранд Рома с 3:1 на Наци…

До първата по-опасна ситуация в мача се стигна в 12-ата минута, когато Соу добре обърна фронта на атаката вляво към Вион. Защитникът центрира към непокрития Санкаре, който стреля с глава от три четири метра, но в аут, тъй като топката му дойде малко по-висока и не успя да я свали под напречната греда.
Ботев отговори с удар на Генов в 14-ата минута. Том центрира от фаул към централния нападател, който засече с глава на първата греда, но Бусато успя да избие.
Така се стигна до 17-ата минута, в която домакините взеха преднина. Занев центрира отляво към Соу, който не успя да отправи удар с глава. Топката обаче рикошира в тялото на изненадания Керчев и влезе в мрежата на Костов за 1:0.

Домакините поведоха с 2:0 след като Занев изведе отлично Кери зад отбраната на гостите, крилото центрира по земя към Соу и таранът вкара без проблем с техничен шут от четири-пет метра.

Най-титулуваният български отбор ЦСКА изигра добър мач в групите на Лига Европа срещу румънския шампион ЧФР Клуж. „Армейците“ надиграха…

В 63-ата минута гостите успяха да върнат едно попадение след подарък от вратаря на ЦСКА Густаво Бусато. След изритана топка напред, която стигна до Матей, защитникът реши да върне назад към Бусато. Вратарят обаче сбърка при отиграването си и предостави кълбото на капитана на врачани Даниел Генов, който без проблем вкара в опразнената врата – 2:1.

Състави:
ЦСКА: 1. Бусато, 26. Антов, 2. Матей, 11. Занев, 15. Вион, 21. Юга, 3. Жеферсон, 8. Кери, 20. Тиаго, 13. Санкаре, 22. Соу
БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Костов, 24. Н’Диайе, 81. Зехиров, 37. Керчев, 9. Генов, 6. Гаджев, 18. Миланов, 77. Костадинов, 10. Атанасов, 88. Том, 28. Златински