Снимка: ЦСКА 1948

ЦСКА-София победи ЦСКА 1948 в мач от XIV кръг на родния футболен елит. На стадион „Българска армия“, воденият от Бруно Акрапович тим се наложи с минималното 2:0. Двубоят бе изключително скучен за наблюдаване, без почти никакви чисти голови положения и кой знае какви интересни моменти и пред двете врати.

Първото голово положение бе в актива на ЦСКА 1948. В 6-ата минута Гущеров остана сам срещу Бусато, който се хвърли в крата му и изби топката. Нападателят отново стигна до кълбото, но пак стражът на ЦСКА-София успя да го разколебае и да улови.

В 18-ата ЦСКА-София поведе с първото си положение в мача. След центриране отдясно, Йомов продължи с пета към Али Соу. Гамбиецът излезе сам срещу вратаря, преодоля го и на празна врата не сгреши за 1:0.

В 35-ата минута гостите поискаха дузпа. Галин Иванов получи в наказателното пол, при което бе изблъскан в гръб от Амос Юга. Въпреки претенциите на футболистите и щаба на ЦСКА 1948, Петър Костадинов не посмя да посочи бялата точка.

180 секунди по-късно ЦСКА-София можеше да удвои аванса си. След центриране от корнер, Юрген Матей напълно необезпокояван засече с глава пред вратарското поле. Топката обаче премина високо над напречната греда.

В даденото продължение ЦСКА-София пропусна чудесна възможност. Али Соу изведе Георги Йомов сам срещу вратаря. Нападателят обаче реши да стреля с външната част на ходилото и прати топката далеч от вратата.

В 59-ата минута Али Соу пусна чудесно диагонално подаване към Георги Йомов, който с плътен удар прати топката в мрежата. Попадението обаче бе правилно отменено, тъй като нападателят овладя с помощта на лявата си ръка.

В 78-ата минута ЦСКА 1948 можеше да изравни. Мартин Камбуров стреля директно от фал, от границата на наказателното поле. Бусато обаче боксира и запази аванса на своя отбор.

240 секунди по-късно ЦСКА-София сложи точка на спора. След леко центриране на Георги Йомов в наказателното поле, напълно необезпокояваният Лазар Марин опита да изчисти, но вместо това прати топката в собствената си мрежа за 2:0.