ЦСКА-София е в групите на Лига Европа! „Червените“ направиха пълен обрат като гости на Базел, побеждавайки с 3:1.

Първият сериозен пропуск в мача бе направен от Базел. Кабрал изведе зад защитата на ЦСКА-София Фабиан Фрай, който остана „очи в очи“ с Бусато. Халфът на Базел отправи много силен изстрел с левия крак, но топката мина високо над напречната греда.

Секунди по-късно Али Соу отправи силен удар по земя, но Джордже Николич спаси.

ЦСКА-София пропусна „златна възможност“ в 25-ата минута. Георги Йомов се възползва от неразбирателство в защитата на Базел и излезе сам срещу вратаря. Ударът му обаче попадна право в ръцете на Джордже Николич.

В 41-ата минута Щокер отправи много мощен удар с левия крак от средна дистанция, но Бусто с две ръце отби встрани.

В 53-ата минута Валентин Антов фаулира в наказателното поле Кабрал и реферът Кружляк отсъди дузпа. От бялата точка Кабрал бе безкомпромисен за 1:0.

Последва натиск на ЦСКА-София, който даде резултат в 72-ата минута. Тиаго Родригес проби самостоятелно, стигна до границата на наказателното поле и с мощен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

В 88-ата минута ЦСКА-София осъществи пълен обрат. Тиаго Родригес отправи много силен удар от фал, топката се отби в стената и влетя във вратата на Базел за 1:2.

Дълбоко в добавеното време ЦСКА-София стигна и до трето попадение. Енрике получи пас в наказателното поле и намери оставения непокрит Ахмед Ахмедов, който без проблем оформи крайното 1:3.