Снимка: БГНЕС

ЦСКА и Левски изиграха може би най-вълнуващият мач между двата отбора през 21-и век и в истински шеметен трилър завършиха 3:3 на стадион „Васил Левски“, показвайки позагубената стойност на голямото столично дерби. Мачът беше белязан от множество обрати, две дузпи и драма до самия край, а равенството със сигурност не беше желаният резултат и от двата отбора.

От самото начало на мача „червените“ бяха по-активният отбор и стигнаха и до ранен гол. В 16′ при отлично центриране на Греъм Кери Али Соу пресира Каргас, а опитът за изчистване на защитника се превърна в автогол – 0:1. Натискът продължи, а „червените“ удариха и две греди преди да се стигне до 34′. Тогава Бусато фаулира Иванов в наказателното поле, а Горанов реализира за 1:1 от дузпа.

Голямото дерби на столицата между ЦСКА и Левски ще се изиграе в съботния следобед, а сблъсъкът ще определи кой от двата отбора ще има п…

В самия край на полувремето пък защитата на ЦСКА отново капитулира, след като при центриране от пряк свободен удар под топката останаха и двама защитници, и Бусато, а Ейолфсон я насочи към Тиам и халфът реализира за 1:2 на празна врата.

След подновяването на играта отново ЦСКА имаше инициативата и в 57′ се стигна до дузпа, след като Ейолфсон повали Малинов в наказателното поле. Кери реализира точно и изравни, но само 6 минути по-късно Симеон Славчев с 3-ия точен удар за Левски върна преднината на символичните домакини.
До края на мача „червените“ натискаха в търсене на нов гол и в крайна сметка стигнаха до него. Резервата Пинто центрира перфектно за Али Соу и нападателят се разписа след 6-месечна голова суша – 3:3.
Пълният паритет между двата отбора не задоволява никого, тъй като драмата за второто място остава с пълна сила. ЦСКА е втори с 51 точки, докато Левски дели 3-ото място с актив от 50 точки заедно с Локо (Пд), но „смърфовете“ са с мач по-малко.

Центърът на столицата под блокада заради мача ЦСКА – Левски. Двата отбора се изправят един срещу друг на националния стадион „Васил Ле…

Подробности за мача ЦСКА – ЛЕВСКИ ВИЖТЕ ТУК!