Снимка: levski.bg

Левски и Царско село не излъчиха победител в мач от XVI кръг на родния футболен елит. На стадион „Царско село“, „сините“ стигнаха до точка, след като последният съдийски сигнал прозвуча при 2:2. Възпитаниците на Левски завършиха мача с 9 души, след като в 37-ата Орлин Старокин бе отстранен от игра, а в 76-ата – Илия Юруков. И двете ситуации бяха за втори жълт картон, но същевременно и спорни. Дуото пък ще пропусне дербито с ЦСКА-София. От другата страна пък голът за 2:1 за Левски бе след положение на засада.

Левски можеше да поведе още в 6-ата минута. Стаматов проби отляво и центрира. Мартин Райнов засече пред вратарското поле с глава, но също с глава Балтанов успя да избие.

120 секунди по-късно Станислав Иванов изведе Робърта, който нахлу в наказателното поле, но се засуети, след което изстрелът му бе блокиран. Топката стигна до Мартин Райнов, който с далечна тупалка принуди Пласид с мъка да избие в корнер.

Царско село поведе в 20-ата минута. След центриране от фал, Иван Бандаловски засече с глава, а топката срещна дясната греда на Николай Кръстев. При добавката обаче Мартин Кавдански бе безпогрешен от непосредствена близост за 1:0.

180 секунди по-късно домакините можеха да удвоят аванса си. Андерсон Кордейро получи на отлична позиция в наказателното поле и стреля. Николай Кръстев обаче се намеси решително и изби с крак.

Левски реагира светкавично и в 25-ата минута изравни. Паулиньо проби отляво и намери в наказателното поле Матео Стаматов. Защитникът пусна успореден пас, а Найджъл Робърта от вратарското поле засече за 1:1.

В 37-ата минута Левски остана с човек по-малко при доста спорни обстоятелства. Паулиньо направи прекрасен индивидуален рейд отляво, като накрая бе спрян с нарушение от Кавдански. Орлин Старокин притича и изказа претенции към главния съдия Николай Йорданов, за което получи жълт картон. Спорът между двамата продължи още няколко секунди, за което главният съдия вдигна втори жълт и съответно червен картон. Това вбеси скамейката на „сините“, та се наложи Николай Йорданов да отиде там и да ги успокоява.

От изпълнения фал, 120 секунди след отсъждането му, Левски поведе. Паулиньо центрира, а Тома Даске отклони с глава към Станислав Иванов. Продаденият в Чикаго Файр футболист пък засече на два метра пред голлинията за 1:2. Тук пък Даске бе в засада при центрирането към него.

През втората част Царско село упражни натиск, докато Лески разчиташе на контраатаки. При една от тях, в 59-ата минута, „сините“ можеше да си подпечатат победата. Станислав Иванов получи вдясно на наказателното поле, след което върна на границата на пеналта. Там Паулиньо засече напълно необезпокояван от движение, но над вратата.

В 64-ата минута Царско село изравни. Реян Даскалов опита да направи двойно със свой съотборник пред наказателното поле, но никой не игра с топката. Той пак я взе, влезе в него и с удар по диагонала не остави шансове на Николай Кръстев за 2:2.

В 76-ата минута Левски остана на терена с 9 души. При организирането на скоростна контра, Андерсон Кордейро напредна отляво и изглежда беше фаулиран от Илия Юруков. За това „синият“ футболист получи втори жълт и червен картон. Телевизионните повторения обаче така и не успяха да покажат дали изобщо има контакт между Юруков и Кордейро.

Секунди след това Николай Кръстев с мъка изби мощен изстрел от сериозна дистанция на Реян Даскалов.

В 90-ата минута Лъчезар Балтанов фаулира Мартин Райнов, за което получи втори жълт и червен картон.