Левски постигна трета победа от три контроли по време на лагера си в Турция. „Сините“ се наложиха с категоричното 4:1 над националния отбор на Узбекистан до 19 години. В този мач старши треньорът на родния гранд даде шанс за изява на всички млади футболисти, както и на очертаващите се резервни състезатели. Титулярите бяха запазени за спаринга с Олександрия, който ще се яви като генерална репетиция за дербито с ЦСКА-София.

Левски поведе след по-малко от 240 секунди игра. Насиру Мохамед получи отдясно и пусна към Мартин Петков. „Синият“ юноша пък много прецизно намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В 24-ата минута Насиру Мохамед проби отдясно, след което върна към дъгата пред наказателното поле. Филипе Нашименто стреля от движение, но вратарят улови сигурно.

180 секунди по-късно Здравко Димитров преодоля вляво от наказателното поле излезлия страж на Узбекистан, но сгреши при паса към Нашименто.

В 33-ата минута Берганов засече от въздуха пас в наказателното поле, но високо над вратата.

В ответната атака Насиру Мохамед влезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но вратарят изби.

В 35-ата Левски удвои аванса си с прекрасна атака. Насиру Мохамед пусна вдясно към Мартин Петков, който влезе в наказателното поле и пусна успореден пас. Марин Петков много съобразително пропусна, а дебнещият зад него Здравко Димитров от движение прати топката от вътрешната страна на далечната греда за 2:0.

В 40-ата минута „сините“ оформиха класиката в резултата. Насиру Мохамед нахлу в наказателното поле и с премерен удар покрай вратаря направи 3:0.

60 секунди по-късно преднината на Левски набъбна. Чудесна триходова комбинация на границата на наказателното поле Димитров – Мохамед – Марин Петков, изведе последният сам срещу вратаря. Младокът пък хладнокръвно намери долния ляв ъгъл на врата за 4:0.

В 52-ата минута Петър Иванов се намеси блестящо, избивайки в корнер удар от фаул на Ялодивинов, който щеше да намери горния ляв ъгъл на вратата.

120 секунди по-късно обаче стражът на Левски сгреши фатално. Той не успя да овладее добре върната към него топка, позволи на Хошимов да му я отнеме и да вкара в опразнената вратата за 4:1.

В 85-ата минута Мазурек изведе Спиерингс сам срещу вратаря. Новото попълнение на Левски без проблеми прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Минутка по-късно футболист на Узбекистан стреля от точката за изпълнение на дузпа, но Петър Иванов спаси.

ЛЕВСКИ: Петър Иванов, Деян Лозев, Костадин Илиев, Мартин Райнов, Ивайло Найденов, Илия Юруков, Филипе Нашименто, Марин Петков, Насиру Мохамед, Мартин Петков, Здравко Димитров

УЗБЕКИСТАН U19: 16. Юлдашев, 19. Каримов, 5. Давронов, 3. Солтанмурадов, 13. Бегимов, 7. Рахимбергенов, 21. Буриев, 8. Ибрахимов, 18. Азимьонов, 17. Абдусаломов, 11. Яракузиев