Снимка: ludogorets.com

Лудогорец постигна убедителна победа срещу Дунав в последния мач от XXIV кръг на efbet Лига. „Орлите“ бяха раздразнени, след като гостите поведоха в 5-ата минута, но още до края на полувремето вкараха 4 гола за 4:1. През второто пък шампионите добавиха само още едно попадение за крайното 5:1.

Дунав изненадващо поведе още в 5-ата минута след груба грешка на Владислав Стоянов. Вратарят опита да намери свой съотборник, но вместо това нацели главата на Григор Долапчиев и топката влетя в мрежата му за 0:1.

Лудогорец реагира мигновено и 8 минути по-късно изравни. След центриране отдясно на Манолев, в накзателното поле на Дунав стана сериозно разбъркване. Топката стигна до Мавис Чибота, който с плътен удар я прати под напречната греда за 1:1.

В 30-ата минута „орлите“ осъществиха пълен обрат. Марселиньо намери в наказателното поле Тауата, който пусна успоредно на голлинията. От близо пък Клаудиу Кешеру не сгреши, засичайки за 2:1.

Само 120 секунди по-късно шампионите стигнаха до трето попадение. След центриране на Каули, Петко Цанков с глава бе на път да си вкара красив автогол, но вратарят на Дунав изби пред голлинията. При добавката обаче Мареслиньо бе безпощаден за 3:1.

В 38-ата минута разграчани увеличиха аванса си. Чибота проби отдясно и намери в наказателното поле Кешеру, който с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл за 4:1.

В 76-ата минута, след центриране отдясно, топката стигна до Чибота, чийто удар от наказателното поле профуча покрай дясната греда.

Лудогорец все пак стигна до пети гол в 80-ата минута. Кешеру изведе прекрасно Жоржиньо сам срещу вратаря. Крилото пък много технично копна над Гумиеро за 5:1.