Снимка: lokomotivpd.com

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) в мач от V кръг на efbet Лига. На стадион „Хювефарма Арена“ в Разград, домакините се наложиха с 3:1, въпреки че изоставаха с 0:1. Със спечелените 3 точки, разградчани се изкачиха на първото място във временното класиране, изпреварвайки с точка ЦСКА-София.

В 5-ата минута Стефан Баджи бе на път да сгреши фатално. Лукас Салинас му отне топката пред наказателното поле и стреля опасно, но покрай вратата.

След четвърт час игра, ситуацията се повтори. Салинас отне на Баджи, нахлу в наказателното поле, технично копна над Ренан, но прехвърли и вратата.

Лудогорец отговори с мощен изстрел на Кешеру, избит от Луков.

В 35-ата минута Локомотив по чудо не поведе. Димитър Илиев изведе чудесноКристиян Илич сам срещу вратаря. Ренан обаче се справи чудесно и спаси.

Локомотив поведе в 52-ата минута. След центриране от фал, Григоре не успя да избие добре. Топката попадна у Бирсент Карагарем, който с отлично насочен удар я прати долния ляв ъгъл на резервния страж Владо Стоянов за 0:1.

Лудогорец отговори бързо и 10 минути по-късно равенството бе възстановено. Антон Недялков ценрира остро отляво, а Доминик Янков от движение засече под напречната греда за 1:1.

В 79-ата минута „орлите“ осъществиха пълен обрат. Снатана мина през Петър Витанов и с перфектен удар пред дъгата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 2:1.

Само 120 секунди по-късно шампионите сложиха точка на спора. Елвис Ману бе изведен сам срещу вратаря и с едно не сгреши за 3:1.

В последната минута на редовното време Георг Минчев стреля опасно пред границата на наказателното поле. Топката обаче премина покрай дясната греда на Владо Стоянов.