Лудогорец и Шахтьор (Донецк) не излъчиха победител в контрола, играна в Турция. Украинският гранд поведе с 2:0, но „орлите“ не се предадоха и върнаха попаденията за 120 секунди. Така последният съдийски сигнал прозвуча при 2:2.

Шахтьор започна ударно и поведе още в 5-ата минута. Соломон получи в наказателното поле и нанесе удар. Топката рикошира в крака на Са, заблуди Пламен Илиев и влетя в мрежата му за 0:1.

В 13-ата минута, след извеждащ пас на Кешеру, Недялков прехвърли елегантно вратаря на Шахтьор. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Веднага след топа Недялков намери на отлична позиция в наказателното поле Текепетей, който обаче стреля изключително неточно.

В 39-ата минута Десподов изведе Текпетей в наказателното поле. Последният се освободи от защитник, но отблизо стреля право във вратаря.

В последната минута на полувремето Лудогорец имаше нова възможност да изравни. След чудесна триходова комбинация Икоко – Кешеру – Десподов, българинът нанесе опасен удар, но стражът на украинския гранд спаси.

В 55-ата минута Шайтьор удвои аванса си. Коноплянка нахлу в наказателното поле и с прецизен удар по диагонала вкара за 0:2.

180 секунди по-късно Лудогорец намали изоставането си. Жордан Икоко бе изведен от Сисиньо зад гърба на отбраната на Шахтьор и останал сам срещу вратаря го преодоля за 1:2.

След още 2 минути „орлите“ изравниха. Димитър Митков пусна „в коридор“ за Каули. Последният се освободи от защитник и с техничен удар покрай вратаря направи 2:2.

В 72-ата минута Лудогорец можеше да стигне и до пълен обрат. Десподов стреля от дъгата пред наказателното поле. Вратарят на Шахтьор обаче се разтегна максимално и успя да избие с една ръка.

Секунди по-късно Десподов получи прекрасен диагонален пас. Българският национал нахлу в наказателното поле, остана сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен.

В 80-ата минута Шуниор Мораеш стреля силно от сериозна дистанция. Ренан обаче плонжира и изби отиващата в долния му десен ъгъл топка.

120 секунди преди края на редовното време, Шахтьор можеше да стигне до победата. Фернандо получи в наказателното поле и стреля много опасно по диагонала. Ренан обаче показа отличен рефлекс и изби в корнер.