Локомотив (Пловдив) и Берое не излъчиха победител в мач от III кръг на шампионския плейоф на Първа лига. На „Лаута“ съперниците не успяха да стигнат до гол, завършвайки 0:0. Така „смърфовете“ направиха грешна стъпка в битката за второто място с ЦСКА-София.

В 19-ата минута Илиян Стефанов получи на границата на 2 метра в наказателното поле и засече от движение, но високо над вратата.

120 секунди по-късно Локомотив можеше да поведе, но Парвиз Умарбаев направи шокиращ пропуск. Ганев подаде в наказателното поле на Теди Мезаг, който обаче се засуети. Таджикът му отне топката, но не успя да я прати в опразнената врата, стреляйки на сантиметри покрай дясната греда.

В 29-ата минута Умарбаев изведе в наказателното поле Бирсент Карагарен. Последният стреля от въздуха, но право в Ганев.

Четвърт час преди края Берое пропусна страхотна възможност. Алиун Фал се отскубна сам срещу вратаря. Ударът му обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В 82-ата минута Локомотив направи нов сериозен пропуск. Николай Николаев засече от 7-8 метра от въздуха центриране отляво на Конър Руан. Топката обаче премина над вратата.

В даденото продължение Стив Фуртадо изрита без топка Руан, за което получи директен червен картон.

В 4-ата минута на продължението Димитър Илиев стреля отблизо с глава, но Ганев улови сигурно.