Снимка: Локомотив (Пд)

Локомотив (Пловдив) победи ФК Искра (Даливград) в първи мач от тазгодишното издание на Лига Европа и продължава напред в турнира. На градския стадион в столицата на Черна гора – Подгорица, „смърфовете“ се наложиха с 1:0.

В началото на мача българите бяха по-активният тим, но не успяваха да стигнат до чисто положение.

В 34-ата Локомотив направи изумителен пропуск. Умарбаев центрира от фал. Диниш Алмейда беше оставен непокрит на границата на вратарското поле и засече с глава. Топката се тупна в земята, след което прехвърли вратата.

В продължението на първото полувреме пък домакините можеха да поведат. Йованович стреля от сериозна дистанция, топката се отклони в крака на Масоеро и се насочи към долния десен ъгъл на вратата. Луков обаче показа изумителен рефлекс и изби в корнер.

След час игра, удар с глава на Алмейда прелетя над напречната греда.

Четвърт час преди края Локомотив поведе. Малешевич фаулира в наказателното поле Илич, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка капитанът Димитър Илиев бе безкомпромисен за 0:1.

ФК ИСКРА: Кордич, Малешевич, Дринчич, Кумбурович, Йованович, Аджович, Като, Шахман, Боричич, Вукович, Петрович

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Момчил Цветанов, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Анте Аралица, Димитър Илиев