Снимка: levski.bg

Левски победи Пюник в първата си проверка за 2020 година. „Сините“ се наложиха над арменците с 3:2. Двубоят се проведе на спортния комплекс „Голд Сити“ в Алания, където двата тима са на лагера. Той бе окрасен с два обрата, след като първо Левски поведе, последва обрат до 2:1 за Пюник, преди да бъде оформено крайното 3:2 за родния гранд. Първият гол за „сините“ бе дело на Стайн Спиерингс, за когото това бе дебютен мач за отбора на Петър Хубчев.

Левски поведе в 9-ата минута. Новото попълнение Стайн Спиерингс получи на границата на наказателното поле, откъдето с прецизен удар намери долния десен ъгъл за 1:0.

Само 180 секунди по-късно обаче Пюник изравни. Иву Угочукву стреля силно извън наказателното поле, оплитайки топката в мрежата на Николай Михайлов за 1:1. В ситуацията стражът на „сините“ не се намеси особено убедително.

Паулиньо можеше отново да даде аванс на Левски, но силният му удар бе избит в корнер от Драгойевич.

В 38-ата минута „сините“ направиха страхотен пропуска. Паулиньо отляво пусна успоредно на голлинията, а топката стигна в наказателното поле до непокрития Симеон Славчев. Халфът засече от движение, но малко над напречната греда.

В началото на втората част Николай Михайлов се намеси добре на два пъти, абившият футболист на „сините“ Денис Махмудов изпусна изгодна ситуация.

В 73-ата минута Ивайло Найденов извърши нарушение в наказателното си поле срещу Артур Миранян, за което главният съдия отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на потърпевшия бе отразен от Петър Иванов, но при добавката Сергей Шевчук не сгреши за 1:2.

В 76-ата минута Нашименто отправи силен изстрел от дистанция, но право във вратаря.

120 секунди по-късно Левски изравни. Здравко Димитров получи отляво, нахлу в наказателното поле и с плътен удар в близкия ъгъл прати топката в мрежата за 2:2.

В 87-ата минута Левски отново поведе. Филипе Нашименто изпълни перфектно удар от фаул, пращайки топката в долния ляв ъгъл за 3:2.

Левски: 13. Михайлов, 20. Миланов (К), 22. Рейш, 70. Райнов, 4. Горанов, 8. Славчев, 23. Тиам, 40. Спиерингс, 7. Паулиньо, 99. Иванов, 9. Алар

Резерви: 1. Миятович (В), 12. П. Иванов (В), 5. Ейолфсон, 19. Каргас, 26. Лозев, 31. К. Илиев, 10. Мазурек, 14. Нашименто, 6. Найденов, 18. Насиру, 77. Юруков, 88. М. Петков, 29. Костов, 17. Робърта, 11. Димитров

Пюник: 25 Андрия Драгойевич, 8 Антонио Станков, 24 Саломон Нирсарике, 63 Кристи Марку, 2 Сероб Григорян, 6 Карлен Микртхян (К), 20 Иву Угочукву, 17 Артак Йедигарян, 23 Арас Ожбилис, 18 Алик Аракелян, 42 Алфред Суб, 12 Севак Асланян (вратар), 66 Максим Жестоков, 22 Роберт Хакобян, 7 Артьом Симонян, 70 Сергей Шевчук, 3 Артур Карташян, 9 Артур Миранян, 13 Ерик Азизян, 96 Дуозеф, 5 Армен Манухарян, 77 Денисх Махмудов, 4 Мфинги Магемав