Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив) не излъчиха победител в мач от VI кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица, съперниците не стигнаха до попадение и завършиха при 0:0. Така „смърфовете“ остават без победа през новия сезон.

В 22-ата минута Димитър Илиев свали към Марсел, който стреля от движение. Ударът му беше блокиран от Ничев, но топката отново у него и последва нов удар. Този път той бе спасен от Костов, както и последвалият от Шакил Сно.

В 77-ата минута Минчев бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе спасен от Костов.

В ответната атака Бабунски се озова на отлична позиция в наказателното поле. Изстрелът му обаче отразен от Пиргов току пред голлинията.

В 82-ата минута Бирсент Карагарен стреля много атрактивно със задна ножица. Топката обаче премина покрай лявата греда.

5 минути по-късно Ненов нанесе опасен удар от фал пред наказателното поле, който обаче премина малко над напречната греда.