Берое победи изключително драматично Ботев (Враца) в мач от XVII кръг на родния футболен елит. На заледения и изключително тежък за игра терен на стадион „Христо Ботев“, съперниците си размениха по едно попадение през първото полувреме, а продължението на мача старозагорци стигнаха до победата с 2:1. В герой за тима на Димитър Димтров – Херо се превърна Мартин Камбуров, който отбеляза и двата гола.

Минути преди началото на мача, от Берое бяха принудени да реагират бързо на замръзналия терен и да закупят нови футболни обувки за голяма част от футболистите, които да бъдат пригодени за тежките условия. Въпреки това, футболистите и на двата отбора се подхлъзваха и падаха доста често на терена, особено през първото полувреме.

Ботев (Вр) по чудо не поведе след едва 90 секунди игра. Златински нахлу в наказателното поле и пусна вляво от себе си за Петър Атанасов. Последният обаче направи по-трудното, като вместо опразнената врата, уцели крака на Хасани, който бе застанал пред голлинията.

В 7-ата минута домакините се отчетоха с нов фрапантен пропуск. Бабунски получи пред границата на вратарското поле, но засече изключително нескопосано.

120 секунди по-късно се откри нова отлична възможност за врачани. Атанасов бе намерен пред вратарското поле. Ударът му обаче бе слаб и право в ръцете на Ганев.

Гостите създадоха първото си по-опасно положение в 11-ата минута. Еривалдо спря на

120 секунди по-късно Берое поведе. Макута стреля извън наказателното поле, а футболист на домакините игра с ръка. Топката стигна до Камбуров в наказателното поле. След съприкосновение с Ндиайе, голмайсторът падна на земята, а главният съдия отсъди дузпа. Самият Камбуров се нагърби с изпълнението на наказателния удар и бе точен за 0:1. Това бе попадение №247 за Камбуров.

Ботев реагира светкавично и в 19-ата минута изравни. Генов центрира отдясно, Бабунски в наказателното поле продължи с глава към Мартин Николов, който отблизо разстреля Ганев за 1:1.

В 33-ата минута Генов отправи опасен удар от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче премина покрай лявата греда.

240 секунди след началото на втората част, Ботев можеше да осъществи пълен обрат. Даниел Генов бе изведен сам срещу вратаря, малко под ъгъл. Ганев обаче успя да докосне с левия си крак топката след удара на Генов и тя излезе в корнер.

В 59-ата минута Даниел Генов стреля от дистанция. Топката докосна тялото на играч на гостите и премина до лявата греда, излизайки в корнер.

В 67-ата минута се стигна до най-красивото положение в мача. Дориан Бабунски стреля в близост до границата на наказателното поле атрактивно със задна ножица и бе много близо до гол, но топката срещна напречната греда. При добавката Даниел Генов прати топката в мрежата, но той бе в положение на засада и попадението не бе признато.

В следващите минути удар на Атанасов бе спасен от вратаря, а такъв от сериозна дистанция на Бабунски мина над напречната греда.

В 88-ата минута Берое можеше да стигне до победата. Макута изпревари Костов и пусна към Камбуров. Ударът на последния пред вратарското поле обаче бе избит от защитник на Ботев току пред голлинията.

Това обаче се случи във 2-ата минута на даденото продължение. Центриране в наказателното поле бе овладяно на гърди от Камбуров, който след това с атрактивна задна ножица порази целта за крайното 1:2. Това пък бе 248-ят гол на Камбуров, който го праща само на 5 попадения от рекорда на Петър Жеков.