Черноморец постигна изключително драматична и също толкова важна победа по пътя си към Втора лига. „Акулите“ се наложиха с 1:0 като домакини на Спартак (Пд), а голът на победата падна в 90-ата минута. Двубоят пък бе излъчен на живо от KotaSport.com.

Първото полувреме премина под диктовката на Черноморец. На няколко пъти „сините“ бяха близо до попадение, каквото обаче така и не реализираха.

През втората част бургазлии продължиха да имат териториално преимущество, но пък гостите създадоха две добри положения. И в двата случая стражът Мартин Теменлиев се намеси по чудесен начин, запазвайки нулевото равенство.

В последния четвърт час съперниците си размениха по едно 100-процентово положение. Първо Мирослав Радев нахлу в наказателното поле, преодоля вратаря и стреля към опразнената врата, но защитник на гостите изчисти от голлинията. Малко по-късно пък Кирил Георгиев изведе Мартин Симеонов сам срещу вратаря. Теменлиев обаче спаси.

Така се стигна до 90-ата минута. Антон Узунов получи пред наказателното поле и с плътен изстрел прати топката в долния десен ъгъл, за да дари победата на Черноморец с 1:0.

С днешния успех, възпитаниците на Слави Костенски вече събраха 10 точки, спечелени от 3 победи и 1 равенство, като все още нямат допусната загуба.