Снимка: chernomorepfc.bg

Монтана и Черно море не излъчиха победител в мач от XXII кръг на Първа лига. На стадион „Огоста“ съперниците си размениха по едно попадение през второто полувреме за крайното 1:1. Точката позволи на варненци да влязат в първата шестица на класирането, с точка повече от ЦСКА 1948. „Червените“ обаче са с мач по-малко.

В 13-ата минута „моряците“ можеха да поведат. Зе Гомеш засече с глава центриране в наказателното поле. Макенджиев обаче успя да избие току пред голлинията.

Домакините отговориха 6 минути по-късно. Тони Тасев стреля много опасно, директно от фал, от сериозна дистанция. Топката обаче срещна напречната греда и излезе в аут.

В 35-ата минута пък шут на Илиан Илиев от наказателното поле мина покрай дясната греда.

В даденото едноминутно продължение Тони Тасев получи в наказателното поле и стреля. Топката обаче рикошира у Даниел Димов и прелетя над напречната греда.

В 59-ата минута Вилела засече центриране към точката за изпълнение на дузпа. Топката обаче премина далеч от целта. Малко след това отново той опита да се разпише, но този път ударът му премина над вратата.

Монтана пък поведе в 66-ата минута. Центриране от корнер бе на път да влети директно във вратата, но Георги успа да избие от голлинията. Раян Сенхаджи обаче направи добавка между няколко футболиста на гостите за 1:0.

Черно море реагира много бързо и 10 минути по-късно изравни. Удар на Панайотов бе блокиран. Топката стигна на метър-два в наказателното поле до Зе Гомеш, който с плътен удар я прати в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

В 84-ата минута, след центриране от корнер, топката стигна във вратарското поле до Даниел Димов. Макенджиев обаче с блестяща намеса отрази удара от въздуха на останалия сам срещу него капитан на гостите.