768x432 8

Ботев (Враца) победи Славия в мач от XXV кръг на Първа лига. На стадиона в „Овча купел“, възпитаниците на Веселин Великов се наложиха с 2:0. С успеха си те се изравниха по точки с днешния си съперник. „Белите“ пък намалиха драстично шансовете си да се измъкнат от втората четворка на втората осмица, която ще определи изпадащите от елита отбори.

В 5-ата минута Петър Атанасов получи в наказателното поле и стреля веднага ниско по диагонала. Вуцов обаче показа чудесен рефлекс и изби.

Веднага след това пък Калоян Кръстев отправи удар от наказателното поле, който първоначално бе изпуснат от Костов. След това обаче вратарят притича и хвана топката.

Гостите поведоха в 17-ата минута. Зехиров центрира отдясно, Златински си поведе с гърди в наказателното поле и стреля. Андреа Христов изби, но след като топката вече бе преминала голлинията и попадението бе зачетено – 0:1.

180 секунди по-късно „белите“ можеха да изравнят. Калоян Кръстев проби отдясно и намери в наказателното поле Георги Вълчев, който засече веднага към долния десен ъгъл. Костов обаче демонстрира класа и успя да избие.

В 28-ата минута Славия можеше да изравни. Узунов центрира от фал. Аласан Н’Диайе надскочи като нападател собствения си вратар и с глава за малко да си вкара автогол, но топката се отби в напречната греда.

В ответната атака пък Славия имаше късмет да не изостане с 0:2. Петър Атанасов направи хубав пробив и стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче срещна дясната греда.

В 36-ата минута Ботев все пак удвои аванса си, при това с изключително красив гол. След центриране от корнер на задна греда, Аласан Н’Диайе върна с глава към точката за изпълнение на дузпа. Там Валери Домовчийски засече с левия крак от воле. Топката удари напречната греда, след което падна зад голлинията за 0:2.

Славия можеше да намали изоставането си в 52-ата минута. Андреа Христов обаче направи фрапантен пропуск, като от ъгъла на вратарското поле от засече центриране отляво, но неточно.

В 80-ата минута Стоев можеше да се разпише, след като нахлу в наказателното поле и стреля по земята. Костов обаче с нова отлична намеса изби.