Спортист Хебър в мач от 27-ия кръг на Втора професионална лига. На стадиона в Своге, претендентите за третото място и съответно бараж за влизане/оставане в Първа лига си размениха по едно попадение за крайното 1:1.

В началните минути на двубоя Борислав Стойчев прати топката в мрежата на гостите. Голът обаче бе отменен заради засада.

Хебър поведе в 23-ата минута. Георги Търтов бе изведен сам срещу Стефано Кунчев, преодоля стража и на празна врата не сгреши за 0:1.

Спортист изравни само 180 секунди след началото на втората част. След центриране от корнер, Деян Христов засече с глава за 1:1.

Спортист: 12. Стефано Кунчев, 80. Мартин Михайлов, 3. Борислав Стойчев, 19. Богомил Богомилов, 17. Галин Ташев, 21. Ивайло Михайлов, 22. Кристиян Кочилов, 11. Валентин Йосков, 13. Кирил Янакиев, 7. Томи Костадинов, 18. Деян Христов

Хебър: 95. Александър Любенов, 18. Цветелин Тонев, 24. Томислав Папазоов, 3. Атанас Ташолов, 29. Тодор Гочев, 14. Николай Дичев, 8. Евегени Игнатов, 98. Георги Търтов, 7. Станислав Маневски, 77. Октай Хамдиев, 99. Тодор Чаворски