Пловдивският Локомотив няма спирачки! „Смърфовете“ оглавиха класирането на родния футболен елит. Това стана възможно, след като възпитаниците на Бруно Акрапович се наложиха с 3:1 като гости на Берое.

В началните минути удари на Еривалдо и Минчев не намериха целта. За сметка на това, в 12-ата минута Локомотив поведе. След центриране от фал на Салинас, Диниш Алмейда засече с глава за 0:1. В ситуацията домакините имаха претенции за засада.

В 31-ата минута Берое изравни. Диниш Алмейда фаулира в наказателното поле Алиун Фал, за което бе отсъдена дузпа. От бялата точка Иван Минчев бе точен за 1:1.

64-ата минута Локомотив отново поведе. След центриране от фал, Кристиан Илич засече с глава, правейки Християн Василев безпомощен за 1:2.

В самия край на редовното време на терена се разиграха неприятни сцени. Почти всички футболисти на двата отбора се вкопчиха един в друг, имаше бутания и нерви, но в крайна сметка всичко се размина с два жълти картона.

В даденото продължение пък Иван Минчев незнайно защо получи червен картон.

В 4-ата минута на даденото продължение Локомотив сложи точка на спора. Теди Мезаг фаулира в наказателното поле Бирсент Карагарен, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Димитър Илиев бе безкомпромисен за крайното 1:3.