Снимка: Ботев (Пд)

Ботев (Пловдив) и Монтана не излъчиха победител в мач от XIX кръг на Първа лига. На „Коматево“ съперниците си размениха по едно попадение през вторите 45 минути за крайното 1:1.

В 24-ата минута Рабей отправи първия удар към вратата на гостите, който обаче бе изключително неточен.

180 секунди по-късно Па Конате остана сам срещу вратаря, но си поведе дълго и възможността бе опропастена.

В 28-ата минута Кики засече с глава центриране отдясно, но Аргилашки улови сигурно.

В заключителните минути на полувремето Кевин Янсон изненада директно от корнер Макенджиев, но Иван Михов бе на голлинията и изби.

В последните секунди на частта, нова грешка на Макенджиев позволи на Атанас Илиев да стреля акробатично с гръб към вратата, но топката срещна напречната греда и тупна на голлинията.

В 48-ата минута чудесна триходова комбинация между Тасев, Башлиев и Каменов завърши с пас по земя на втора греда, където Николай Минков с шпагат засече в мрежата за 1:0.

Ботев стигна до равенството в 83-ата минута. Еспиноса вкара много красив гол. Той овладя на гърди центриране в наказателното поле, с още едно докосване се освободи от бранител и с удар от въздуха от трудна позиция прати топката в далечния ъгъл за 1:1.