България и Република Ирландия не излъчиха победител в първия мач от новия сезон в Лигата на нациите. Пред празните трибуни на стадион „Васил Левски“ родните национали водиха с 1:0 до 3-ата минута на даденото продължение, когато допуснаха изравнително попадение за крайното 1:1.

„Лъвовете“ имаха добър шанс след 120 секунди игра, но Рандълф не се затрудни със слабия удар на Галин Иванов.

В 9-ата минута Петър Занев засече с глава центриране от фал, но право в стража на гостите.

В 14-ата минута Кристиан Димитров бе на път да сгреши фатално. Той не успя да изнесе, Конъли пресече паса му, влезе в наказателното поле и стреля, но покрай вратата.

Най-добрата възможност за селекцията на Георги Дерменджиев до момента се откри в 29-ата минута. Недялков изведе с чудесен пас Тодор Неделев, който остана сам срещу вратаря. Звездата на Ботев (Пд) прехвърли Рандълф, но и вратата.

В 41-ата минута Спас Делев нахлу по диагонал в наказателното поле. Току преди да излезе очи в очи с вратаря обаче, нападателят се препъна и падна.

В последната минута на полувремето и гостите имаха добра възможност. Стевенс центрира към О’Доуда, който обаче не успя да засече точно.

В 50-ата минута Тодор Неделев стреля директно от фал. Рандълф обаче улови улови без сериозни затруднения.

120 секунди по-късно защитата ни изпусна Аарън Конъли. Последният стреля от наказателното поле по диагонала, но Георги Георгиев показа отличен рефлекс и изби.

България поведе в 56-ата минута. Тодор Неледев изведе перфектно Божидар Краев сам срещу вратаря. Нападателят Мидтиланд пое отлично, а ударът му мина между краката на Рандълф за 1:0.

В 81-ата минута „лъвовете“ пропуснаха да сложат точка на спора. Карагарен бе изведен в наказателното поле. Ударът му по диагонала обаче премина покрай дясната греда на Рандълф.

Ейре изравни в 93-ата минута. След центриране от корнер, капитанът Шейн Дъфи засече неспасяемо с глава за 1:1.

БЪЛГАРИЯ: 1. Георги Георгиев, 2. Страхил Попов, 5.Кристиян Димитров, 3.Петър Занев, 14.Антон Недялков, 16.Кристиян Малинов, 7.Георги Костадинов, 9.Спас Делев, 8. Тодор Неделев, 16.Галин Иванов, 10. Божидар Краев

ИРЛАНДИЯ: 23. Дарън Рандълф, 3. Енда Стивънс, 4. Джон Егън, 5. Шейн Дъфи, 7. Мат Дохърти, 8. Джеймс Маккарти, 9. Адам Айда, 13. Джеф Хендрик, 14. Конър Хърихейн, 15. Калъм О’Доуда, 17. Аарън Конъли.