Снимка: fcarda.bg

ЦСКА-София постигна първа победа над Арда Кърджали през този сезон, след като се наложи с минималното 1:0 на стадион „Българска Армия“ в мач от 27-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в двубоя реализира Юрген Матей в 88-ата минута.

Двубоят остана в историята, след като VAR за първи път влезе в употреба в българското първенство през второто полувреме на срещата. В 76-ата минута на мача бе разгледана една дискусионна ситуация в наказателното поле на Арда. Брадли Мазику направи добър пробив, но топката му бе отнета от Иван Тилев, но останаха съмнения, че Деян Лозев го фаулира. VAR консултира Станислав Тренчев и в крайна сметка бе преценено, че няма основание да бъде свирена дузпа в полза на ЦСКА-София.

предишна статияЦСКА-София най-накрая победи Арда, направиха сефтето на VAR
Следваща статияКиров: Не успяхме да вкараме гол, а за да вземем нещо на „Армията“, трябва да вкараме