Лудогорец победи с 2:0 Висла (Плоцк) в контролна среща, част от подготвителния лагер на „орлите“ в Турция. Срещата бе неофициален дебют за новия наставник на българите Павел Върба. Първи мач за шампионите записа и новото попълнение Каули.

Лудогорец започна ударно и поведе след само 5 минути игра. Тауата центрира отляво, Бакалов отигра с едно на границата на вратарското поле към Якуб Швиерчок, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В 18-ата минута Пламен Илиев изби в корнер опасен удар с глава на Уруга.

Родният шампион удвои аванса си в 27-ата минута. Тауата пусна в наказателното поле към Швиерчок, който му върна. Левият бек пък с прекрасен удар по диагонала прониза стража на Висла за 2:0.

В 32-ата минута Швиерчок стреля силно от малък ъгъл, но над вратата.

В 38-ата минута Каули нанесе удар от границата на наказателното поле, който обаче не успя да затрудни Вравел.

Секунди след това Бакалов направи чудесен пробив, нахлу в наказателното поле и пусна към Чибота, чийто изстрел обаче премина на сантиметри до дясната греда.

На полувремето Върба смени целия състав, излизайки с изцяло нова единадесеторка. Един от влезлите на почивката бе вратарят Владислав Стоянов, който се завърна в игра за първия отбор на шампионите след близо 3 години отсъствие заради тежка контузия.

В 56-ата минута Жоржиньо стреля от наказателното поле, но в ръцете на вратаря.

В 67-ата минута Владо Стоянов изби в корнер опасен удар от малък ъгъл.